Co děláme

V České republice provozujeme 6 žárových zinkoven, velkokapacitní zinkovnu pro odstředivé žárové zinkování a také vlastní lakovnu, díky které zákazníkům můžeme nabídnout protikorozní technologii duplexních povlaků.
V Hustopečích u Brna vyrábíme různé typy nosných stavebních konstrukcí, ocelové haly a technologické konstrukce pro průmyslové, energetické, dopravní nebo zemědělské provozy.
V závodě v Moravském Písku provádíme třívrstvé povlakování trubek polyetylénem.

Skupina Signum

Postavení naší společnosti na poli evropského průmyslu je nesporně významné. Dnes se můžeme pyšnit, že společnost Signum je tvořena třemi prosperujícími společnostmi, jež sídlí v strategicky důležitých regionech: v České republice, na Slovensku a v Chorvatsku. Působení ve střední Evropě nás řadí mezi klíčové hráče v odvětví žárového zinkování, výroby ocelových konstrukcí a výroby příhradových stožárů vysokého napětí.

S odborným know-how a moderními technologiemi dosahujeme vysokých standardů kvality a efektivity. Dynamika aktivit, kterou aplikujeme se odráží v schopnostech neustále inovovat a přizpůsobovat se rychle měnícím potřebám trhu. S přítomností v různých zemích střední Evropy účinně reagujeme na specifika každého trhu, díky tomu poskytujeme našim klientům komplexní řešení šité na míru.
Členové skupiny SIGNUM

Historie společnosti Signum

1991

Dne 26. dubna 1991 je firma SIGNUM spol. s r.o. zapsaná do obchodního rejstříku. Už od roku 1990 budujeme žárovou zinkovnu v Moravském Písku, která se stane jednou z prvních soukromých zinkoven v České republice.

1993

V dubnu se začíná v Moravském Písku zinkovat. Zájem o službu je velký a dovolí nám brzy začít se stavbou další zinkovny, tentokrát v Hustopečích u Brna.

1996

Spuštění provozu zinkovny v Hustopečích.

1998

Otevřena zinkovna v Deštné u Jindřichova Hradce.
V Hustopečích uvádíme do provozu odstředivou žárovou zinkovnu.

2003

Akvizice areálu bývalé Mostárny Hustopeče a. s. Po rozsáhlé rekonstrukci a modernizaci provozu zahajujeme výrobu ocelových konstrukcí.

2004

Otevíráme zinkovnu České Budějovice. Náš závod s největší zinkovací vanou o rozměrech 12 × 1,8 × 3,5 m, která nám dovoluje zinkovat rozměrné konstrukce.

2006

Proběhla akvizice Zinkovny v Prievidze.

2007

K našim závodům přibyla Zinkovna Humenné.

2008

V prosinci jsme převzali zinkovnu v Prostějově.

2009

Založení zinkovny Adriacink v chorvatském Splitu.

2016

Elektrovod Slovakia se stává nástupcem Elektrovodu Žilina. Pod ELV Slovakia přechází zinkovny v Prievidze a Humenném. Zákazníkům otevíráme i samotnou žilinskou zinkovnu která dosud sloužila jen pro zinkování výrobků Elektrovodu.

2017

Síť našich závodů rozšiřuje Zinkovna Bezdružice. Naše aktuálně nejmodernější zinkovna, která prošla v letech 2020 a 2021 rozsáhlou rekonstrukcí.

2020

Kupujeme zinkovnu NFS Cink v Dugo Selo v Chorvatsku.

cross