OBJEM ZAKÁZKY
180 tun
Výroba konstrukce
2020
Lokalita
New York, USA

Stavba

Unikátní projekt, při němž byla vytvořena rozlehlá zahrada se spoustou stromů, rostlin a klidných zákoutí, které nabídnou veřejnosti prostor k odpočinku, poklidnému setkávání a zastavení se na jinak hektickém a na zeleň chudém Manhattanu.

KONSTRUKCE

Námi dodaná konstrukce drží přestřešení zahrady - prosklený baldachýn o rozměrech přibližně 55 m na délku a 27 m na šířku a pokrývající plochu zhruba 1500 m2.
Primární konstrukce - sloupy o průřezu tvaru kosodélníku rozměrů 700 x 280 mm jsou vyrobeny z ohýbaných plechů tloušťky 20 mm.
Dříky sloupů jsou vysoké až 15 m a celková výška sloupů je 17 m. Ramena sloupů jsou polovičního průřezu a jsou podpírány přilehlými budovami.
Odvodnění srážkové vody je vyřešeno pomocí nerezových dešťových svodů umístěných uvnitř sloupů. Sekundární konstrukce pro zasklení je vyrobena z jeklových profilů o průřezu 160 x 80 mm. Rastr konstrukce odpovídá velikosti zasklení a to 1,6 x2,8 m. Všechny šroubové spoje jsou ukryty uvnitř profilů, aby nerušily elegantní vzhled konstrukce.
S ohledem na náročné klimatické podmínky v New Yorku, bylo při výrobě nutné dodržet nejvyšší nároky na povrchovou úpravu konstrukce, tak aby vyhověla přímořským povětrnostním podmínkám.

Další Realizace

cross