OBJEM ZAKÁZKY
950 tun
Výroba konstrukce
2015
Lokalita
Poreč, Chorvatsko

Stavba

Aquacolors Poreč - to jsou vzrušující adrenalinové zážitky i dokonalá relaxace pro celou rodinu.
Na ploše 10ha najdete patnáct tobogánů nejrůznějších tvarů a délek. Většina z nich je zajímavá nejen pro nezapomenutelný adrenalinový zážitek při jejich sjezdu, ale také svým konstrukčním řešením.

Pro celý areál akvaparku jsme vyrobili všechny ocelové konstrukce včetně jejich montáže přímo v Poreči. Kromě tobogánů nabízí park také řadu dalších atrakcí. Mezi zelení se vine 500m dlouhá líná řeka - jedna z nejdelších v Evropě. Najdete zde velký bazén s umělým vlnobitím a také wellness bazén Crocodile Bay se 140ti hydromasážními lehátky a s vodním barem v jeskyni.

KONSTRUKCE

Nejzajímavější a nejneobvyklejší atrakcí, a to i z konstrukčního hlediska, je dominanta celého parku - žlutý tobogán Magicone. Při jízdě na této gigantické atrakci je jezdec tubusem skluzavky vymrštěn do 29 metrů širokého trychtýře, který podpírá obrovská ocelová konstrukce. Trychtýř ve tvaru nakloněného kužele s eliptickými podstavami o rozměrech 29 x 22 m na vstupní a 18 x 13 m na výstupní, dojezdové části se skládá ze 187 kusů plastových panelů. Celý kolos je vynášen mohutnou konstrukcí tvořenou devíti eliptickými příhradovými rámy. Konstrukce je sestavena z bezešvých ocelových trubek rozměrů 48,3 x 4 mm až 139,7 x 5 mm v jakosti S 235 o celkové hmotnosti 70 tun. Dílenská výroba Magiconu probíhala postupně podle potřeby montáže. Vyrábělo se na základě 3D modelu od dodavatele plastové části. S ohledem na absenci kompletních výrobních výkresů ocelové konstrukce a vzhledem k náročné geometrii a povrchové úpravě konstrukce, která neumožňovala žádné dodatečné zásahy na stavbě, byly všechny eliptické rámy a příhradové sloupy navzájem dílensky předmontovány.

Další Realizace

cross