OBJEM ZAKÁZKY
600 tun
Výroba konstrukce
09/2011 – 05/2013
Lokalita
Lyon, Francie

Stavba

Muzeum vědy a společnosti stojí na soutoku dvou řek Saône a Rhône v centru města Lyon. Objekt tvoří dva propojené architektonické celky – Krystal a Mrak, které představují hlavní myšlenku celé stavby.

Konstrukce Mraku se vznáší na betonových pilířích osm metrů nad zemí a je pokryta nerezovými plechy, které reflektují barvu a světlo okolního nebe. Mrak symbolizuje neustále se měnící poznání

Oproti tomu Krystal symbolizující měřitelnou strukturu, je orientovaný na sever směrem k centru města a funguje jako transparentní veřejný prostor k přijímání návštěvníků.

KONSTRUKCE

Předmětem zakázky byla výroba ocelové konstrukce a dílenské předmontáže všech montážních celků včetně povrchové úpravy zinkováním a lakováním a aplikace EPDM těsnění na objektu Krystal.

Krystal je sestaven z primární nosné konstrukce a ze sekundární konstrukce, která je osazena EPDM profily a skleněnými výplněmi. Celková hmotnost vyrobené konstrukce je 600 tun.

Primární konstrukce byla vyrobena z pravoúhlých válcovaných trubek 250 × 450 mm s tloušťkou stěny 16 a 25 mm. Oblast trychtýře představují nosníky v jedné ose zakřivené podle obecných křivek, které byly vyrobeny z truhlíkových nosíků svařených z plechů.

Sekundární konstrukce byla sestavena z 31 fasádních ploch vyrobených z jeklů 180 × 80 s fasádním systémem Raico s celkovou plochou 6000 m2.

Další Realizace

cross