OBJEM ZAKÁZKY
330 tun
Výroba konstrukce
2014
Lokalita
Colorado Springs, USA

Stavba

V roce 2014 jsme podle projektu architektonického studia SOM vyrobili ocelovou konstrukci pro Středisko pro rozvoj charakteru a vůdčích vlastností americké akademie vojenského letectva.
Pyramida Polaris Hall slouží jako slavnostní síň k inauguraci kadetů amerického vojenského letectva. Celé konstrukce má 33 metrů do výšky. Podstava má rozměr 18 x 26 metrů.
Pyramida má sklon 39 stupňů a střešním oknem v jejím vrcholu je za jasné noci vidět hvězda Polárka, která symbolizuje pomoc pilotům při navigaci letadel a má jim připomínat jejich hodnoty. Budova zároveň svým tvarem symbolizuje zadní zakončení letadla. Projekt komplexu Centra pro rozvoj charakteru a vůdčích vlastností pochází z dílny proslulého amerického architektonického studia SOM, které již pro Akademii amerického letectva v Coloradu v roce 1962 navrhlo kapli kadetů. Obě budovy jsou si hodně podobné a stojí hned vedle sebe.

KONSTRUKCE

Konstrukční řešení Polaris Hall je tvořeno 18ti patry příhradových nosníků, kde jsou jednotlivé pruty tvořeny svařovaným T-profilem o proměnlivé výšce stojiny. Jednotlivá patra jsou k sobě připojena prošroubováním skrz vrtání ve spodním a horním páse jednotlivých pater. Nároží jsou tvořena nosníky trojúhelníkového průřezu. Pro zajištění přesnosti geometricky náročné konstrukce byla součástí výroby nezbytná dílenská předmontáž.

Další Realizace

cross